Білім беру кинесиологиясының көмегі арқылы оқудағы қысымның алдын алу және қиындықтарды жою

24 қарашадан бастап мектепте 7 және 10 сынып оқушылары арасында  “Білім беру кинесиологиясы. Оқу стрессін алдын алу” тренингтері өткізілуде. Бұл тренингтердің мақсаты оқушылар миының белгілі-бір аумақтарын белсендіру үшін қызықты және жеңіл физикалық жаттығуларды қолдануға және жиынтық жұмыстарды тапсыру алдында оқу стрессін алдын алуға үйрету болып табылады.
“Кинеcиология” термині «Kinesis» – “қозғалыс” және «logos» – “ғылым, сөз” деген грек сөзінен шыққан. Бұл бағыт түрлі практикалар мен пәндердің бағыты болып табылады: денеге бағытталған психотерапия, жеке тұлға психологиясы, жалпы психология, психосоматикалық медицина, нейропсихология, нейрофизиология және қозғалыс физиологиясы тоғысында пайда болды. Сонымен қатар, кейбір ежелгі шығыс тәжірибелері (йога, қытай медицинасы) қолданылады. Кинезиологиялық жаттығулар жарты шаршының жұмысын реттейді, стреске төзімділікті арттырады, ойлау қызметін жақсартады, есте сақтауды жақсартуға ықпал етеді, зейін тұрақтылығын арттырады, ұсақ және ірі моториканы дамытады, оқу және жазу процесін жеңілдетеді, кеңістіктік түсініктерді қалыптастыруға ықпал етеді, шаршағандықты төмендетеді, ерікті зейінді жақсартады.Біздің мектепте оқушылар мен мұғалімдер  осы жаттығуларды пайдалануда. Тәжірибе көрсетіп отырғандай, білім беру кинесиологиясы құралдарын ақылға қонымды, пайдалану  тиімді оқу нәтижелеріне әкеледі.

Психологиялық қызмет